یخچال

تعمیر آبسردکن | نحوه سرویس و اعزام نیرو 24 ساعته انواع آب سردکن

تعمیر آبسردکن

تعمیر آبسردکن در محل

تقریبا می‌توان گفت که امروزه، وجود آبسردکن در هر فضا و مکانی، به یک الزام تبدیل شده است. می‌دانید که هوا خیلی گرم است و شما به عنوان فروشنده یا صاحب کسب و کار یا حتی برای مصارف شخصی به آبسردکن نیاز دارید اما آیا فکر می‌کنید که آیا فکر می‌کنید که هیچ وقت به تعمیر آبسردکن نیاز نخواهید داشت؟

این نگرش درست نیست و آبسردکن شما ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شود. با ما همراه باشید تا مشکلات رایج آبسردکن را در اکسیر سرویس با هم بررسی کنیم.

تماس با ما

نشتی آب آبسردکن

معمولا افرادی که تازه آبسردکن را خریده‌اند و تجربه اول‌شان است، تشخیص نشت آب از آبسردکن و سینی تخلیه (آبریز) برای‌شان کمی سخت بوده و ممکن است دچار اشتباه شوند. این تشخیص خیلی ساده نیست، به‌گونه‌ای که گاهی افراد باتجربه نیز ممکن است این خطا را داشته باشند ولی آن‌ها با توجه به تجربه‌شان، زود متوجه ماجرا می‌شوند.

پس اولین کاری که باید انجام دهید، تماس با تعمیرکار برای تعمیر آبسردکن نیست؛ شما ابتدا باید سینی تخلیه را بررسی کنید و آن را خالی نمایید تا مانع از ریختن آب از آن ناحیه به بیرون شوید.

شاید مشکل از بسته نشدن دریچه عقب بوده و باید آن را محکم کنید تا برطرف شود؛ یک پیچ ریز نقره‌ای رنگ، برای تخلیه آب تعبیه شده است، آبی که قبل از حمل و نقل در آن بوده و شما باید برای آب‌بندی، این پیچ را سفت کنید و این‌گونه، شما موفق به تعمیر آبسردکن خود شده‌اید.

بیشتر بخوانید: تعمیر کمپرسور کولر گازی

خنک نکردن آب توسط آبسردکن

گاهی آب درون قسمت خنک‌کننده سرد نیست، درحالی‌که باید دمای آن پایین‌تر از محیط باشد؛ هم دمای محیط است و این مشکل در تابستان، واقعا آزار دهنده است. شما باید به فکر تعمیر آبسردکن باشید؛ یعنی چه چیزی سبب بروز این مشکل شده است؟ آیا افرادی که از آن استفاده می‌کنند، تعدادشان زیاد است و دستگاه فرصت سرد کردن آب را ندارد؟

در این صورت که عادی است و نیازی به تعمیرکار آبسردکن نیست اما اگر افراد زیادی از آن استفاده نمی‌کنند و مدت زمانی است که روشن بوده ولی همچنان آب آن، گرم است؛ ممکن است موارد زیر از مشکلات آن باشد.

 • خرابی فن
 • خرابی کوئل
 • اتمام گاز خنک‌کننده
 • خرابی ترموستات

باید به تعمیرکار زنگ بزنید تا برای تعمیر آبسردکن شما، این موارد را بررسی کند، مشکل را پیدا و رفع نماید.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن لباس در ماشین لباسشویی

گرم نکردن آب توسط آبسردکن

اگر شما نیز آبسردکنی دارید که نه تنها آب را سرد می‌کند، بلکه کار داغ کردن را نیز انجام می‌دهد؛ گاهی ممکن است با مشکل داغ نشدن آب روبه‌رو شوید. در این صورت برای تعمیر آبسردکن خود باید چه اقداماتی را انجام دهید؟
ابتدا اطمینان پیدا کنید که کلید آب داغ در پشت دستگاه روشن باشد. در این حالت، روشن بودنش، با یک چراغ در قسمت جلو دستگاه به شما اطلاع داده خواهد شد و این چراغ به معنی انجام فرایند داغ کردن آب است تا زمانی که چراغ روشن بماند، یعنی فرایند به اتمام نرسیده و همچنان به زمان نیاز دارد. اگر چراغ خاموش شد و آب سرد بود؛ دستگاه شما مشکلی دارد و نیاز به تعمیر آبسردکن خواهد بود.

این مشکل ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:

 • المنت خراب شده است
 • سیم‌های داخلی قطع شده‌اند
 •  …

بهتر است برای تلفن خود را بردارید و به تعمیرکار زنگ بزنید تا مشکل آبسردکن شما را رفع نماید.

بیشتر بدانید: علت برق گرفتگی یخچال

تعمیر خارج نشدن آب از خروجی آبسردکن

گاهی با وجود این‌‌که اهرم آب سرد یا گرم را فشار می‌دهید اما خبری از آب نیست. هنگامی که این مسئله را شاهد بودید یعنی آبسردکن شما مشکلی دارد و نیاز به تعمیر آبسردکن دارید. بیاید دلایل بروز این مشکل را بررسی کنیم:

 • آبسردکن شما به برق وصل نیست؛ در بعضی از مدل‌ها، عملکرد اهرم‌ها وابسته به برق شهری است و در صورت قطع برق، آن‌ها از کار خواهند افتاد.
 • شاید مخزن آب خالی است و می‌بایست آن را پر کنید تا با فشردن اهرم، آبی از دستگاه خارج شود. این مسئله، بیشتر در آبسردکن‌های منبع پایین و مدل‌هایی که می‌توانند به آب شهری متصل شوند، وجود دارد.
 • اگر موارد بالا را بررسی کردید و مشکل برطرف نشد، سالم بودن شیرآلات داخلی و اهرم‌ها را بررسی کنید. این مورد نیاز به بازکردن دستگاه دارد، پس با خدمات پس از فروش تماس بگیرید تا تعمیر آبسردکن را برای‌تان انجام دهند.

بیشتر بدانید: علت بوی نم کولر گازی

طعم نامناسب آب آبسردکن

یکی از مشکلاتی که ممکن است در آبسردکن‌ها مشاهده کنید، بوی بد آب است. چه زمانی این اتفاق می‌افتد؟ اگر مدت زمان طولانی از آبسردکن استفاده نکرده باشید زیرا اگر آب مدت طولانی در جایی بماند (مخزن بیرون یا داخلی آبسردکن) بو می‌دهد. حال باید چه کاری برای تعمیر آبسردکن انجام دهید؟

 1. مخزن بیرونی را به‌خوبی بشویید و ضدعفونی کنید. اگر فیلتر تصفیه دارید؛ حتما آن را عوض کنید. مخزن آب را پر کنید.
 2. مخزن و لوله‌های داخلی را باید تمیز کنید؛ ابتدا سرکه را با جوش شیرین و آب ترکیب کرده و سپس تمامی مخزن‌ها و لوله‌های داخلی را به کمک آن بشوید.

مطالعه بیشتر درباره: خرابی برد کولر گازی

فشار کم آب سرد یا گرم

گاهی فشار آب گرم یا سرد پایین است، چگونه می‌توانید این مشکل را برطرف نمایید؟

 • اگر با فشردن اهرم، آب سرد فشار کمی دارد؛ احتمال رسوب آب در لوله‌ها وجود داشته و شما باید به کمک سرکه و جوش شیرین، آن‌ها را تمیز کنید.
 • اگر مشکل از آب داغ است؛ شاید فشار آب در آن بسیار بالا بوده و نیاز است که مدتی بگذرد تا با کاهش دمای آن، فشار آب کاهش یافته و خروج آن سریع‌تر صورت گیرد.

با این اقدامات، معمولا نیازی به تعمیرکار برای تعمیر آبسردکن ندارید و مشکل برطرف می‌شود.

مطالعه بیشتر: عیب یابی برد یخچال

تعمیر بوق ممتد از آب سردکن

عملکرد موتور در هر وسیله برقی می‌تواند صدای کمی را ایجاد کند و این امر طبیعی است اما اگر صدا بیش از اندازه باشد باید عملکرد دستگاه را چک کرد تا دچار خرابی های بیشتری نشود. معمولا در این دستگاه بوق زدن ممتد به دلیل خاصی بوده و باید سریع آن را پیگیری کرد. دلیل آن بیشتر گیر کردن آرمیچر موتور خنک کننده کندانسور است. بهتر از سفت بودن و عملکرد صحیح پیچ ها هم مطمئن شوید. نکته مهم این است که هرچند وقت یکبار این وسیله را ریگلاژ کنید.

نیاز به تعویض فیلترها

فیلترهایی که در این دستگاه یا هر دستگاه دیگری قرار می‌گیرند باید بعد از مدتی استفاده تعویض یا تمیز شوند. فیلترهای این دستگاه به دلیل گرفتن جرم و مواد آلاینده که از آب می‌گیرند و آب را گرم یا سرد می‌کنند، باید هر چند وقت یکبار تعویض شوند. اگر این فیلترها را دیتر از حد معمول عوض کنید شیر آب دستگاه می‌گیرد و یا دچار چکه کردن می‌شود. همچنین ممکن است بوی بد یا طعم بد به آب را منتقل کنند.

تعمیر آبسردکن در محل

در کجموعه اکسیر سرویس این امکان وجود دارد که بدون نیاز به انتقال آبسردکن به کارگاه متخصصین ما با حضور در محل مشتری دستگاه را تعمیر کنند. با این کار از هزینه های اضافی و از آسیب به دستگاه در زمان انتقال هم جلوگیری خواهد شد.

برای اعزام متخصصین ما می‌توانید با شماره های تماس ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی
آبسردکن یکی از نعمت‌های ساخته دست بشر برای استفاده از آب سرد یا گرم است. گاهی این دستگاه با مشکلاتی مواجه می‌شود که نیاز به تعمیر آبسردکن خواهید داشت. ما در این پست، تعدادی از مشکلات رایج را برای‌تان شرح دادیم تا با کمک آن‌ها، بتوانید راهنمایی برای تعمیر آن داشته باشید.

اگر سوالی در این زمینه دارید، می‌توانید در بخش نظرات، آن را بیان کنید.


7 فکر در مورد “ تعمیر آبسردکن | نحوه سرویس و اعزام نیرو 24 ساعته انواع آب سردکن

 1. فرامرزی گفت:

  آبسردکن سامسونگ

 2. سامان گفت:

  تعویض موتور آبسردکن برای مغازه هم انجام میشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر. بله محدوده و خرابی رو مشخص کنید در خدمتتون هستیم. با شماره های تماس یا از طریق چت سایت با ما در ارتباط باشید

 3. مهرداد گفت:

  برای تعمیر آبسردکن یخچال چقدر هزینه می‌گیرید؟

  1. با سلام و وقت بخیر. هر وسیله برقی بستگی به میزان خرابی و تعمیر یا تعویض آن هزینه های مختلفی دارد. اما تعداد قطعات مصرف شده در تعمیر، میزان خرابی، محل، تعویض و… بسیار تاثیر گذار هستند. برای اطلاع دقیق از هزینه این وسیله با مشاورین ما در تماس باشید.

 4. افسری گفت:

  مخزن داخلی آبسردکن رو تعمیر میکنید؟

  1. اکسیر سرویس گفت:

   با سلام و وقت بخیر . بله در خدمتتون هستیم. با شماره های مرکز تماس بگیرید یا درخواستتون رو توی سایت ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *