تلویزیون

هزینه تعمیر تلویزیون در سال 1401 | لیست قیمت انواع تلویزیون

هزینه تعمیر تلویزیون

هزینه تعمیر تلویزیون

فرض کنید که چند روز بدون تلویزیون در خانه بمانید. درست است که موبایل ها دیگر جای تلویزیون و تمامی سرگرمی های مارا گرفته اما همچنان بسیاری از افراد (شاید بتوان گفت 80 درصد هنوز هم تلویزیون تماشا می کنند.) اگر تعطیلات باشد که دیگر فاجعه ای بزرگ است. مخصوصا برای کودکان که بیشتر وقت خود را برای برنامه های کودک میگذارند.

تعمیر لوازم برقی از جمله مواردی است که نیاز به متخصص و تکنسین خاص خود را دارد، اما در برخی موارد بدون نیاز به کمک آنها هم میتوان این لوازم را تعمیر کرد. اما باید بدانید که اگر متخصص این حرفه نیستید و قرار است بجای تعمیر آسیب به این دستگاه بزنید، دردسر و هزینه زیادی برای خود تراشیده اید. به شما توصیه میکنیم در تعمیر تلویزیون و تعمیر یخچال کار را به حرفه ای ها بسپارید.

در این مطلب از اکسیر سرویس به سراغ قیمت تعمیر تلویزیون و عواملی که در این هزینه تاثیر گذار است رفته ایم.

تماس با ما

جدول هزینه تعمیر تلویزیون

خدمات مربوط به تلویزیون
قیمت (تومان)
تعمیر بک لایت
500,000 تا 2,600,000
تعمیر برد پاور
300,000 تا 3,550,000
تعمیر برد تیکان
370,000 تا 1,200,000
تعمیر یا تعویض برد
۳۰۰/۰۰۰ تا ۴۵۰/۰۰۰
تعویض یا تعمیر پنل
۲۵۰/۰۰۰
تعمیر اسپیکر
۱۸۰/۰۰۰
تعمیر پاور
۱۸۰/۰۰۰
تعمیر برد اینورتر
240,000 تا 1,100,000
اتصال تلویزیون به سایر دستگاه ها
۵۰/۰۰۰
رفع عیوب نرم افزاری بدون بازگشایی درب پشت در منزل
۹۶,۰۰۰ + ایاب ذهاب
تنظیم ظاهری دستگاه بدون بازگشایی درب پشت در محل منزل
۵۴,۰۰۰ + ایاب ذهاب
تنظیم ظاهری دستگاه بدون بازگشایی درب پشت در محل کار
۵۴,۰۰۰

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون چقدر است؟

حساسترین و مهترین بخشی که می‌تواند یک تعمیرکار تلویزیون را درگیر کند بک لایت است. در زمان تعمیر این وسیله ممکن است که بکلایت بشکند یا دچار آسیب هایی بشود. اگر تعمیرکار حرفه ای نباشد باید هزینه بیشتری برای تعمیرات خواهید داد. قیمت هایی که در این زمینه داده می‌شود یعنی برای تعمیر بک لایت به صورت حدودی است و نمی‌توان به صورت قطعی تعیین کرد.

این هزینه ها  براساس نوع و برند تلویزیون شما تعیین می‌شود و به اینچ دستگاه شما هم بستگی دارد. یکی دیگر از عواملی که در این هزینه تاثیر زیادی دارد تعداد لامپ های سوخته دستگاه است. اگر می‌خواهید بعدا دچار مشکل نشوید و هزینه بیشتری نکنید در همین ابتدای کار از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

تعویض کردن این وسیله با توجه به شرایط و تخصص تکنسین به حدود 2 الی 4 ساعت زمان نیاز دارد. نوع پنل هم تاثیر زیادی هم در هزینه هم در زمان دارد. اگر چنل چسبی باشد امکان تعمیر در محل وجود ندارد و حتما باید به تعمیرگاه برود.

هزینه تعمیر پاور تلویزیون چقدر است؟

تعمیر یا تعویض اسپیکر یا همان پاور دستگاه تلویزیون، هزینه‌ای حدود ۱۸۰ هزار تومان خواهد داشت این هزینه بستگی به این دارد که دستگاه به چه اسپیکر یا پاوری نیاز دارد.

برد پاور از قطعه های بسیار بسیار مهم در این دستگاه است. همه لوازم برقی که چند قطعه الکترونیکی داشته باشند حتما برد پاور خواهند داشت. این قطعه وظیفه تامین نیرو و انرژی همه قطعات را دارد. به خصوص برای قسمت مین برد و بک لایت دستگاه.

در واقع این قطعه خاص یک منبع تغذیه است که نیرو و انرژی لازم را برای روشن شدن و روشن ماندن تامین می‌کند. هر مشکل، ایراد و یا خرابی برای آن پیش بیاید دیگر دستگاه کار نخواهد کرد و روشن نمی‌شود. معمولا علائم خراب شدن این قطعه در همه برندها یکسان است و یک تکنسین باید آن را تشخیص دهد. خرابی برد پاور مشکلات زیر را بوجود خواهد آورد:

  • خاموش شدن یکباره یا خودکار دستگاه
  • روشن نشدن تلویزیون و توقف روی چراغ پاور
  • دیر روشن شدن این دستگاه از علائم خرابی برد پاور است
  • روشن نشدن تلویزیون

اکسیر سرویس تامین کننده و تعمیر کننده انواع برندهای تلویزیون

رایج‌ترین مشکلات که منجر به تعمیر تلویزیون می‌شود

1- دستگاه نور داره ولی تصویر نداره

در اینگونه موارد مشکل اصلی از بک لایت تلویزیون است. تعویض کردن این مورد حدود 2 الی 3 ساعت زمان لازم دارد و میتوان آن را در محل مشتری تعمیر کرد و نیاز به حمل دستگاه تا تعمیرگاه نیست. در مواردی که پنل دستگاه شما چسبی باشد به دلیل استفاده از ابزار مناسب نیاز است که به تعمیرگاه برده شود. هزینه تعمیر تلویزیون در این مورد را در جدول ببینید.

3 نکته زیر در افزایش عمر بک لایت تاثیر زیادی دارد:

  1. نور زمینه و کنتراست تصویر تلویزیون بهتر است بین 70 تا 80 درصد باشد.
  2. بعد از هر 4 تا 5 ساعت روشن بودن دستگاه بهتر است 15 تا 20 دقیقه آن را خاموش کنید.
  3.  هنگامی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید، تلویزیون را از برق بکشید.

مطالعه بیشتر: علائم سوختن موتور یخچال

تلویزیون دیر روشن می‌شود

مشکل اصلی از برد پاور است. برد پاور تلویزیون در اصل یک منبع تغذیه به حساب می‌آید و با تبدیل کردن ولتاژ ac به dc جریان انرژی را در قطعه های متفاوت برای فعال سازی برقرار می‌سازد.

خراب شدن برد پاور نحوه دسترسی قطعات به انرژی برق را دچار اختلال می‌کند و در نتیجه مسائلی مانند دیر روشن شدن به دلیل نرسیدن برق، خاموش شدن بدون برنامه، خاموش و روشن شدن همیشگی و قطعی تصویر را دارد. میزان معیوب شدن این وسیله یا همان برد به دلیل قرار گرفتن در مقابل حرارت مبدل‌ها و استفاده همزمان از بخش‌های مختلف تلویزیون به نسبت دیگر قطعات بیشتر است.

تلویزیون خود به خود خاموش می‌شود

ایراد از برد پاور تلویزیون است. در قسمت بالا در مورد این موضوع توضیح داده شد.

مطالعه بیشتر: هزینه تعمیر یخچال

دیر لود شدن تصویر

مشکل از بک لایت دستگاه و برد اصلی می‌تواند باشد که برای تعمیر آن باید یک متخصص و فرد حرفه ای این کار را انجام دهد.

تلویزیون روشن نمی‌شود

این مورد یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای این دستگاه اتفاق می‌افتد و هزینه تعمیر تلویزیون را زیاد میکند. . ایراد اصلی می‌تواند از برد پاور و یا برد اصلی باشد. زمانی که مشکل خود را با یک تعمیرکار تلویزیون در میان میگذارید از شما حتما می‌پرسد که مدل و برند تلویزیون شما چیست تا قطعه مورد نیاز و مناسب تلویزیون شما را همراه خود بیاورد.

مات شدن، تاری یا کم نور شدن تصویر

مشکل اصلی از بک لایت تلویزیون و برد اصلی می‌تواند باشد. زمانی که کریستال مایع یا در واقع همان عنصر فعال در LCD قادر به تغییر جهت و مسیر انتقال خود با سرعت مناسب نباشد، مات شدن یا همان تاری و کم نور شدن تصویر اتفاق می افتد.

تلویزیون صدا ندارد

ایراد از برد اصلی یا بلندگو می‌تواند باشد.

مطالعه بیشتر: علت برفک زدن یخچال

تصویر دو تایی یا تار می‌شود

اشکال از آی سی برد تلویزیون، نرم افزار تلویزیون، قطعات مربوط به بخش حافظه تلویزیون یا برد اصلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *