یخچال

ریست یخچال سامسونگ | نحوه ریست ساید دوقلو و…

ریست یخچال سامسونگ

ریست یخچال سامسونگ

چگونه یخچال سامسونگ را ریست کنیم؟

ریست یخچال سامسونگ ازجمله مسائلی است که ممکن است شما هم زمانی به آن نیاز پیدا کنید. یخچال مهم‌ترین جزء آشپزخانه است. هیچ خانه و آشپزخانه‌ای را نمی‌توان بدون یخچال تصور کرد. یکی از مهم‌ترین سازندگان لوازم‌خانگی ازجمله یخچال و فریز هم شرکت سامسونگ است. در سال‌های اخیر شرکت سامسونگ انواع یخچال و فریزها با قابلیت‌های دیجیتالی کاربردی را عرضه کرده است.
دیجیتالی شدن یخچال‌ها علاوه بر مزیت‌های بسیار، گاهی برای ما مشکلاتی هم پدید می‌آورد. مسائل مختلفی باعث می‌شود تنظیمات دستگاه‌های دیجیتالی به هم بخورد.
در یخچال‌ها هم مانند هر دستگاهی، گاهی پیش می‌آید که اختلالاتی در فرایند کارشان ایجاد شود. اگر این اختلال‌ها ناشی از مشکلات فنی و تخصصی نباشند، در اغلب موارد می‌توان با ریست کردن یخچال مشکل را حل کرد.
در این مقاله قصد داریم نحوۀ ریست یخچال سامسونگ را به شما آموزش دهیم.

تماس با ما

چه زمانی نیاز است یخچال سامسونگ را ریست کنیم؟

ریست کردن یخچال‌ها تنها زمانی کاربرد دارد که یخچال شما ایراد فنی و مکانیکی نداشته باشد. اگر یخچال سامسونگ شما هم مدتی است سروصدای زیادی می‌کند، نمی‌توانید با ریست کردن این مشکل را حل کنید. در این مواقع بهترین کار تماس با نمایندگی مجاز و بررسی و سرویس کردن یخچال است.
اما درصورتی‌که:

 1. دمای یخچال و فریز نشان داده‌شده روی صفحۀ نمایشگر واقعی نباشد؛
 2.  یکی از LED ها غیر از حالت معمول روشن باشد یا چشمک بزند؛
 3.  ارور و کد خطایی روی نمایشگر نشان داده شده باشد؛
 4.  برق دستگاه قطع شده باشد؛
 5.  درب یخچال یا فریزر بیش‌ازحد باز گذاشته شده یا باز و بسته شده باشد؛

ممکن است صفحۀ نمایشگر یخچال شما ارورهایی را نشان دهد و یخچال سامسونگ شما به ریست شدن نیاز داشته باشد.
اگر در این شرایط ارور و کد خطایی روی نمایشگر مشاهده کردید، پیش از بازنشانی و ریست کردن، علت آن را بیابید. این کار باعث می‌شود اگر ایراد خاصی در یخچال وجود داشته باشد، بتوانید آن را رفع کنید یا در صورت نیاز با نمایندگی تماس بگیرید.

اگر پس از بررسی ایرادی نیافتید، ارور و کد خطای نمایش‌داده‌شده را یادداشت کنید و سپس با یکی از روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، ریست یخچال سامسونگ را انجام دهید.

 نکته: درصورتی‌که پس از ریست یخچال سامسونگ همچنان ارور وجود داشت حتماً با نمایندگی تماس بگیرید.

نحوۀ ریست یخچال سامسونگ

هرکدام از یخچال‌های سامسونگ با توجه به مدل خود، روش‌های گوناگونی برای ریست شدن دارند که در دفترچۀ راهنمای آن‌ها نوشته شده است.
اما چند روش کلی وجود دارد که برای اغلب مدل‌ها کاربردی است و می‌توانید خودتان در منزل آن‌ها را انجام دهید.

نحوه ریست کردن یخچال های ساید بای ساید سامسونگ

یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ مدل‌های مختلفی دارند. برای ریست یخچال سامسونگ در برخی مدل‌ها دکمۀ Energy saver و Lighting را باید هم‌زمان برای ده ثانیه نگه داشت تا LED های نمایشگر یک‌بار باهم خاموش و روشن شوند.

در مدل‌هایی که دکمه‌های Energy saver و Lighting وجود ندارد، برای ریست کردن کافی است دکمه‌های power cool و power Freeze را ده ثانیه باهم نگه داشت تا تنظیمات یخچال به حالت اولیه برگردد.
اگر یکی از قطعات مشکل داشته باشد ممکن است بعد از ریست یخچال ساید سامسونگ، کدهای اخطار E یا 1E5 را مشاهده کنید یا در حالتی که نمایشگر خاموش است تنها یکی از LED ها روشن باشد. در این صورت احتمالاً یخچال ایراد فنی دارد و یکی از قطعات خراب است و ریست کردن مشکل را حل نمی‌کند.

جهت تعمیر برد یخچال کلیک کنید.

نحوه ریست کردن یخچال های دوقلوی سامسونگ

اگر یخچال دوقلوی شما دو دکمۀ power freeze و cool select turbo را داشته باشد، برای ریست کردن یخچال این دو دکمه را هشت ثانیه هم‌زمان نگه دارید تا یخچال ریست شود.
اما درصورتی‌که یخچال دوقلوی شما دکمه‌های power freeze و cool select turbo را نداشته باشد، برای ریست کردن کافی است یخچال را با احتیاط از برق بکشید تا تمام عملکردهای دستگاه خاموش شود. پس از گذشت 15 دقیقه یخچال را به برق وصل کنید. در این حالت ریست یخچال سامسونگ انجام شده است.

جهت تعمیر برد کولر گازی کلیک کنید.

نحوه ریست کردن یخ ساز در یخچال های ساید بای ساید سامسونگ

گاهی ممکن است یخ‌ساز یخچال شما ناگاه یخ‌سازی را متوقف کند. اگر پای نقص فنی در میان نباشد، ریست کردن یخ‌ساز می‌تواند مشکل را حل کند.

برای ریست کردن یخ‌ساز در یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ لازم است از روشن بودن بخش یخ‌ساز مطمئن شوید. برای اینکه بدانید سیستم یخ‌ساز روشن است یا خاموش، دکمۀ مربوط به یخ‌سازی را روی نمایشگر یخچال بررسی کنید.

این دکمه با توجه به مدل یخچال شما ممکن است فیزیکی یا لمسی باشد. در صورت غیرفعال بودن، آن را فشار دهید تا سیستم یخ‌ساز روشن شود و بیست‌وچهار ساعت صبر کنید تا عملیات یخ‌سازی انجام شود.

اگر مشکل روشن یا خاموش بودن سیستم یخ‌ساز نبود، باید دکمۀ ریست یخ‌ساز را برای ریست کردن بیابید. این دکمه اغلب جایی در نزدیکی محفظۀ یخ‌ساز تعبیه شده است. در برخی مدل‌ها دکمۀ ریست زیر محفظه قرار دارد.

پس از پیدا کردن دکمۀ ریست، آن را فشار دهید تا موتور یخچال به کار بیفتد؛ اکنون ریست یخ‌ساز انجام شد. اهرم آزادکنندۀ یخ‌ساز را چک کنید تا گیر نکرده باشد. از اینجا به بعد باید صبر کنید تا یخ‌ها ساخته شوند و محفظه را پر کنند.

نحوه ریست یخچال هیمالیا

معمولا تمامی یخچالهای امروزی و با ساخت تکنولوژی جدید از یک روش برای راه اندازی مجدد استفاده می‌کنند.

برای ریست کردن یا راه اندازی مجدد یخچال فریزر هیمالیا، کار راحتی در پیش دارید فقط کافیست که دکمه روشن/خاموش (on/off) را به مدت 3 ثانیه بدون اینگه دستتان را بردارید نگه دارید تا این وسیله خاموش شود. حتما کمی صبر کنید (تقریبا 10 تا 15 ثانیه) وبعد از آن با فشار دادن همان دکمه یعنی روشن/خاموش یخچال را روشن نمایید، به این ترتیب شما یخچال هیمالیا را ریست کرده اید.

سخن آخر درباره راه اندازی مجدد یخچال فریزر سامسونگ 

ريست كردن يخچال سامسونگ در خانه توسط خود شما امکان‌پذیر است. در این مقاله دلایلی را بیان کردیم که باعث می‌شود خودتان بتوانید یخچال را ریست کنید؛ اما درصورتی‌که پس از ریست کردن روی نمایشگر ارور و کدهای خطا در عملکرد (مانند 22E، 41، 85E و…) نمایش داده شد، لازم است با تعمیرکار یخچال مجاز برای بررسی هماهنگ کنید.
نحوۀ ریست کردن یخچال سامسونگ در یخچال‌های دیجیتالی با استفاده از دکمه‌های تعبیه شده روی نمایشگر انجام می‌شود که در مقاله به آن‌ها اشاره کردیم؛ اما ممکن است کارکرد مدل دستگاه شما متفاوت از مدل‌های معمول باشد و با روش‌های یادشده نتوانید یخچال سامسونگ را ریست کنید.
اگر نتوانستید از روش‌هایی که در این مقاله نوشتیم برای ریست یخچال سامسونگ خود استفاده کنید، دفترچۀ راهنمای محصول را مطالعه کنید یا با نمایندگی مجاز تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
امیدواریم این مطلب برای شما کاربردی و مفید باشد. برای بهبود مطالب ما را از نظرات خود بهره‌مند کنید و در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

8 فکر در مورد “ ریست یخچال سامسونگ | نحوه ریست ساید دوقلو و…

 1. محبوبه گفت:

  ریست یخچال دوقلو سامسونگ چجوریه

  1. با سلام و وقت بخیر اگر یخچال شما قدیمیه بهتره دستگاه رو از برق بکشید و بعد از مدتی (15 دقیقه ) به برق بزنید. و اگر از مدل های جدید هست دو کلید power freeze و cool select turbo را به مدت زمان 8 ثانیه نگه دارید

 2. سیفی گفت:

  نحوه ریست یخچال هیمالیا به چه شکله

  1. برای ریست کردن یخچال هیمالیا باید دکمه On/Off روی صفحه نمایشگر را ابتدا به مدت سه ثانیه نگه دارید تا خاموش شود. سپس باید ده ثانیه صبر کنید

 3. فریده گفت:

  اگ بخواهیم برد یخچال سامسونگ رو ریست کنیم چطوری هست؟

  1. با سلام و روز بخیر.
   دو روش برای این کار وجو دارد که در زیر میبینید:
   اولین روش : یخچال را از برق بکشید و به مدت حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس روشن کنید.
   روش دوم : دو دکمه power freeze و freezer به مدت 9 ثانیه با هم نگه دارید تا برد ریست شود.

 4. مرضیه واحدی گفت:

  سلام من چند بار با روش های مختلف ریست کردم ولی مشکل یخچالم حل نشد باید چیکار کنم؟

  1. اکسیر سرویس گفت:

   با سلام و وقت بخیر. اگر مشکلتون رو بفرمایید که چه چیزی هست بهتر میتونیم راهنماییتون کنیم. همیشه با رسیت کردن مشکلات حل نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *