کولر گازی

ریست کردن کولر گازی | ریست انواع برندها و کنترل اسپلیت

ریست کردن کولر گازی

ریست کردن کولر گازی | ریست کولر گازی

لوازم برقی هوشمند که با فناوری های جدید ساخته می‌شوند گاهی نیاز به راه اندازی مجدد یا همان ریست کردن دارند تا عملکرد آنها به حالت عادی و اولیه بازگردد. در مورد کولر گازی این اختلال یا افت عملکرد زمانی دیده می‌شود که سرمایش و یا گرمایش این وسیله به خوبی کار نکند. بروز چنین مشکلاتی ناشی از نوسانات برق، استفاده نادرست از این وسیله و … است. اما همیشه با اختلالت بزرگ و پیچیده روبرو نیستیم و مشکلات کوچکی پیش می‌آید که با ریست کردن یا همان راه اندازی مجدد به راحتی بدون کمک هیچ متخصصی می‌توان آن را حل کرد.

معمولا راه اندازی برندهای مختلف شبیه به هم است و راه حل های یکسانی دارد. در این مطلب از سایت اکسیر سرویس به سراغ ریست این وسیله رفته ایم.

آموزش ریست کردن کولر گازی

قبل از اینکه این وسیله برقی را راه اندازی (ریست کردن کولر گازی) مجدد کنید به این نکته دقت کنید که از جریان منظم و یکنواخت برق مطئن شوید. کار نکردن و یا اختلال در عملکرد این وسیله ممکن است از جریان نامنظم و یا نوسانات برق باشد.

تماس با ما

دکمه ریست کولر گازی

اکثر مدل های اسپلیت با برندها و مدل های مختلف یک دکمه به رنگ قرمز دارند که معمولا روی کنترل آن است مختص به این کار است. این دکمه را باید سریع بدون اتلاف وقت پیدا کنید. اگر نمی‌توانید آن را به خوبی پیدا کنید حتما دفترچه راهنمای این وسیله را مطالعه کنید. دکمه را باید به مدت سه ثانیه نگه دارید و آن را رها کنید و سپس آن را باز به مدت سه ثانیه بفشارید.

در این لحظه با صدای سه بوق به شما نشان خواهد داد که در حال ریست شدن یا راه اندازی مجدد است.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی | آموزش در 4 مرحله ساده

دکمه ریست وجود ندارد

اگر دکمه ریست را به هر دلیل پیدا نکردید یا دستگاه شما به صورت کلی دکمه راه اندازی مجدد ندارد باید به صورت دستی این کار را انجام دهید. نگران نباشید این کار وقت زیادی از شما نمی‌گیرد و نیاز به تخصص خاصی ندارد.

ریست کردن کولر گازی یا اسپلیت به صورت دستی

اگر دستگاه خنک کننده شما دارای دکمه ریست نیست و باید به صورت دستی این کار (ریست کردن کولر گازی) را انجام دهید روش های زیر را باید انجام دهید:

  1. اولین کاری که باید انجام دهید خاموش کردن این وسیله برقی است.
  2. سپس برق این وسیله را از فیوز اصلی قطع کنید. حتما باید همه اتصالات از این دستگاه جدا شود و بدون هیچ جریان برقی این کار را انجام دهید.
  3. کنترل یا همان ریموت کولر را بردارید و باطری آن را درآورید.
  4. 15 دقیقه صبر کنید.
  5. بعد از گذشت دقایقی این دستگاه را روشن کنید و باطری را درون ریموت بگذارید.
  6. دستگاه مجدد راه اندازی شده و به حالت اولیه برگشته است.

ارور لباسشویی ال جی | بیش از 30 خطای ماشین لباسشویی و رفع آن

نحوه ریست کردن کنترل یا ریموت کولر گازی

گاهی اوقات خود دستگاه ایرادی ندارد و فقط کنترل آن دچار مشکلاتی شده. با راه اندازی مجدد کنترل می‌توانید این مشکلات را حل کنید.

چه مواقعی ریموت کولر گازی باید ریست شود؟

زمان هایی وجود دارد که برخی تنظیمات و یا عملکردهای کولر به درستی کار نمی‌کند. کولر گازی را ریست کرده اید ولی بازهم همان مشکلات وجود دارد. در اینگونه مواقع با ریست کردن کنترل می‌توانید مشکلات را برطرف کنید. قبل از اینکه راه اندازی مجدد کنترل را انجام دهید باید خود کنترل را چک کنید که ایرادی نداشته باشد و سالم باشد. حتما یکبار باطری ها را چک کنید که تمام نشده باشد.

ریست کنترل کولر گازی به صورت دستی

در روش اول یا به صورت دستی باطری های ریموت را  دربیاورید و پس از ۳ الی ۵ دقیقه دوباره آنها را در داخل ریموت بگذارید و سپس به استفاده از آن بپردازید.

انواع ارور پکیج بوتان | بیش از 30 خطای موجود مدل های بوتان

ریست کنترل کولر گازی از طریق دکمه

روی ریموت برخی از مدلهای این دستگاه دکمه های ریزی وجود دارد که با دایره مشخص می‌شود. دکمه ریست ریموت کنترل کولر گازی به دو صورت دکمه ای و یا حفره ای روی کنترل وجود دارد. در این مدل های دکمه ای برای راه اندزای مجدد دکمه را 3 ثانیه نگه دارید.

در مدل های حفره ای یک سوراخ بسیار ریز روی ریموت وجود دارد که لازم است یک سوزن یا یک شی کوچک تیز را درون سوراخ قرار دهید و به مدت 3 ثانیه فشار دهید. با اینکار شما ریست برد ریموت کنترل کولر را انجام داده اید و کنترل باید ریست شود و تنظیمات آن به شرایط اولیه کاراخانه باز گردد.

اگر سوال یا نظری درباره ریست کردن کولر گازی دارید می‌توانید زیر همین مقاله برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *