یخچال

خدمات تعمیر برد یخچال + عیب‌یابی، 7 دلیل و نشانه‌ خرابی آن

تعمیر برد یخچال

نحوه تعمیر برد یخچال

هنگامی که تکنولوژی با خود یخچال را به دنیا آورد. کار یخچال این بود که سرما را در هر روز سال به خانه‌های ما هدیه کند و بیشتر اوقات کار خود را به‌درستی انجام می‌داد اما گاهی دچار اشکال می‌شد.

در این حالت نیاز به تعمیر پیدا می‌کرد كه مهم‌ترین آن مربوط به تعمیر برد یخچال می‌شد. در ادامه می‌خواهیم تمام آنچه که نیاز به دانستن آن دارید، درباره برد یخچال در اختیارتان قرار دهیم، با ما همراه باشید.

تماس با ما

با وظیفه برد یخچال آشنا شوید

یخچال مثل لوازم برقی برد الکترونیکی دارد. این برد روی بدنه یا داخل آن جاسازی شده است و می‎توان به آن مغز یخچال گفت؛ زیرا همه عملکردهای یخچال از آنجا هدایت می‌شوند. درصورتی‌که ایرادی در هر بخش برد اتفاق بیفتد، دستورالعمل آن بخش، هرگز رخ نخواهد داد، انگار اصلا وجود نداشته است. به همین دلیل است که برد روی عملکرد یخچال تاثیر مستقیم دارد و خراب شدن آن نیاز به تعمیر خواهد داشت.

مطالعه بیشتر: لوله مویین یخچال چیست |نحوه تعمیر، 8 نکته تعویض و کارکرد

تعمیرکار برد

تعمیرکار، شخصی است که آمادگی تعمیر و اصلاح ایرادات برد یخچال را برعهده دارد. او با انواع ایرادات و خطاهای برد آشناست و می‌تواند کار عیب‌یابی را به‌خوبی انجام دهد. او درباره دلایل خرابی برد به شما توضیح داده و برآوردی از هزینه را به شما اطلاع مي‌دهد. درصورتی‌که برد قابل تعویض نباشد، به شما خرید یک برد تازه را پیشنهاد می‌كند. به توصيه‌هايش گوش دهيد زيرا از روي تجربه و دانش حرف مي‌زند.

عیب‌یابی برد

به یاد دارید که هنگام حل سوالات امتحانی به ما می‌گفتند، فهمیدن سوال نیمی از جواب است؛ دقیقا همین مسئله در عیب‌یابی یخچال نیز صدق دارد. تعمیرکار ماهر می‌تواند عیب‌یابی درستی از یخچال داشته باشد و مشکل را به‌درستی تشخیص دهد. گاهی مشکل به‌سادگی قابل تشخیص است و گاهی به‌سختی می‌توان آن را پیدا کرد. تعمیرکار ماهر هزینه اضافی را روی دست شما نمی‌گذارد و اشتباهاتی چون تعویض قطعه سالم را مرتکب نمی‌شود. پیشنهاد می‌شود که حتما از افراد ماهر و معتمد برای تعمیرات خود استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: 7 دلیل اصلی علت داغ شدن موتور یخچال و رفع آن

دلایل خرابی برد

 • گاهی آب سبب خرابی یخچال‌تان می‌شود؛ شاید برایتان سوال باشد که چطور ممکن است؟ اگر آب وارد قطعات الکتریکی یخچال مثل برد، خازن و… شود؛ به‌سادگی ممکن است باعث شود به تعمیر برد یخچال نیاز پیدا کنید.
 •  شاید یخچال‌تان را در جایی قرار داده‌اید که بسیار گرم است و سبب آتش‌سوزی می‌شود؛ نتیجه آن که برد یخچال آسیب می‌بیند و نیاز به تعمیر آن خواهد بود.
 •  گاهی شخصی را به‌عنوان تعمیرکار برد یخچال آورده‌اید که مهارت چندانی در کارش ندارد و سبب آسیب به برد یخچال‌تان می‌شود.
 • می‌دانید که اگر جابه‌جا کردن یخچال مناسب صورت نگیرد و حین نقل مکان ضربه ببیند، ممکن است به برد آن آسیب برسد.
 • هر قطعه‌ای طول عمر مفیدی دارد و هنگامی که به اتمام برسد، خرابی قطعه هر لحظه ممكن است رخ دهد، برد یخچال نیز از این قاعده مستثنی نیست. درصورتي‌كه خراب شود، به تعمیر برد یخچال نياز پيدا خواهيد كرد.
 • نوسانات شدید برق می‌تواند دلیلی برای خرابی برد یخچال باشد. برای همین استفاده از محافظ مناسب نوسانات جریان پیشنهاد می‌شود.
 •  در يخچال‌هاي جديد، بروز ارورهاي مختلف مي‌تواند به شما خبر دهد كه به تعمیر برد یخچال نياز داريد.

تعمیرات برد الکترونیک یخچال فریزر در تهران و کرج

برای تعمیر بعضی از لوازم خانگی لازم است که تعمیرکار به منزل یا محل شما اعزام شود تا تعمیرات را در همانجا انجام دهد. وسیله هایی مانند ماشین لباسشویی یا یخچال از این دسته لوازم هستند. با تواجه به سنگین بودن این دستگاه ها جابجایی آنها هم خطرناک است و ممکن است که در هنگام جابجایی آسیب بیشتری ببینند و هم از نظر اقتصادی به صرفه نیست. در اینگونه دستگاه ها باید از تعمیرکاران حرفه ای کمک گرفت تا هزینه و امنیت بیشتری داشته باشیم.

اکسیر سرویس با داشتن نیروهای بسیار با تجربه آماده ارائه انواع خدمات تعمیرات لوازم خانگی است. برای تعمیر برد یخچالتان می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نشانه‌های خرابی برد كه هشدار تعمیر برد یخچال را مي‌دهند

 1. تغییر در سرعت چرخش فن یخچال رخ می‌دهد.
 2.  داخل یخچال به اندازه کافی سرد نیست.
 3.  یخچال از خود صدا تولید می‌كند كه عادي نيست.
 4.  خراب شدن لحيم برد
 5.  خرابي و سوختن مقاومت
 6. خرابي واشر درب يخچال

جهت تعمیر کولر گازی روی لینک کلیک کنید.

نکات ضروری برای محافظت برد جهت جلوگيري از نياز به تعمیر برد یخچال

برد یخچال مغز متفکر سیستم سرمایشی و کنترل دمای آن است. برای همین قطعه ارزانی به حساب نمی‌آید. همه از ضرر کردن بيزار هستند، برای همین پیشنهاد می‌شود که تا جای ممکن موارد پیشگیری از خراب شدن را رعایت کنید. در ادامه چند نکته برای رعایت کردن آمده است:

 • از محافظ برق استفاده کنید. محافظ برق جریانات برق را کنترل می‌کنند و مانع از بروز مشکل، هنگام نوسانات برق خواهند شد.
 • هیچ وقت سر خود تصمیم به باز کردن یخچال برای تعمیر آن نگیرید. معمولا نتیجه‌ای جز بیشتر شدن هزینه در پی نخواهد داشت. ضمنا گارانتی را باطل می‌کند. پیشنهاد می‌شود برای تعمیر یخچال خود، به تعمیرکاران رسمی نمایندگی مراجعه کنید. حتی اگر بیمه هم نداشته باشید.
 • در اساس‌کشی مواظب آسیب دیدن یخچال خود باشید. در اثر سهل‌انگاری کارگران اساس‌کشی آسیب نبیند.
 • پشت یخچال و مکان‌هایی را که به برد آن نزدیک است، با دستمال تر تمیز نکنید و فقط از دستمال خشک استفاده نمایید.

هزینه تعمیر

هزینه تعمیر برد یخچال متناسب با میزان خرابی آن است و نمی‌توان بدون مشاهده یخچال، درباره نوع خرابی و هزینه آن، مبلغی را گفت. البته حدود هزینه را می‌توان حدس زد که میزان درست بودن آن، وابسته به درستی حدس اول است. معمولا این هزینه از طرف اتاق اصناف تعیین می‌شود.

جهت تعمیر تلویزیون کلیک کنید.

خدمات نصب و تعمیر

درصورتي‌كه يخچال شما دچار اشكال در عملكرد شود و به خدمات نصب و تعمير نياز پيدا كنيد؛ به مراكز معتبر براي انجام كار برويد. نمايندگي‌ها كارهاي نصب و تعمير را انجام مي‌دهند و يكي از بهترين جاها براي انجام تعميرات هستند.

ارورهای ماشین لباسشویی آبسال؛ عیب یابی و نحوه رفع مشکل

خرید برد

اگر برد یخچال‌تان به‌گونه‌ای خراب شده باشد که تعمیر برد یخچال جواب‌گو نباشد. نیاز به خرید برد خواهید داشت. تشخیص اصالت برد یخچال و نو بودن آن، کار ساده‌ای نیست. برای همین معمولا توصیه می‌شود که از تعمیرکاران با سابقه و معتمد برای خرید آن کمک بگیرید

جهت تعمیر ماشن ظرفشویی روی لینک کلک کنید.

نحوه تعویض و تعمیر برد یخچال فریزر

این نکته مهم را در نظر بگیرید که همانطور که در همه مقالات و منابع گفته شده است، تعمیر یا تعویض یا هر عملی روی برد باید توسط متخصص انجام شود تا به دیگر قطعات و یا خود برد آسیبی وارد نشود. اگر متخصص در زمینه تعمیر نیستید به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید. عیبیابی این وسیله بسیار کار تخصص است و نیاز به افراد با تجربه دارد.

با توجه به گران بودن این وسیله یعنی یخچال باید دقت زیادی داشته باشید.

 1. اولین و مهمترین مسئله در تعمیر یا تعویض بورد یخچال این است که باید برای ایمنی خود و دستگاه آن را از برق بکشید.
 2. جایی که برد در آن قرار دارد را پیدا کنید.
 3. محفظه های جلوی برد را با پیچ گوشتی باز کنید.
 4. سوکت های متصل به برد را از آن جدا کنید. قبل از اینکه سوکت ها را باز کنید از آن عکس بگیرید که برای جایگزاری مجدد دچار سردرگمی نشوید. و یا اشتباه وصل نکنید.
 5. برد نو را با برد قدیمی جایگزین کنید و سوکت ها را همانطور که عکس گرفتید مجدد وصل کنید.
 6. پیچ های محافظ را ببنید.

سخن پایانی

یخچال‌ها انواع مختلفی دارند و هر نوع آن دارای برد است. برد مغز متفکر یخچال به حساب می‌آید زیرا دستور عملکردهای یخچال از آنجا سرچشمه می‌گیرد.

گاهی نیاز به تعمیر برد یخچال هست که توسط نمایندگی‎ها یا افراد ماهر صورت خواهد گرفت. در این مطلب درباره برد یخچال، تعمیر کار آن، دلایل خرابی و عیب‌یابی آن سخن گفتیم.

نکاتی را نیز برای محافظت بیان کردیم. امیدواریم که همیشه یخچال‌تان سالم و خوب به کار خود ادامه دهد. درصورتی‌که سوالی داشتید، ما آماده پاسخ‌گویی به آن هستیم.

4 فکر در مورد “ خدمات تعمیر برد یخچال + عیب‌یابی، 7 دلیل و نشانه‌ خرابی آن

 1. بیاتی گفت:

  تعمیر برد یخچال سامسونگ هم انجام میشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر . بله انجام میشه با شماره های واتس اپ یا شماره شرکت تماس بگیرید.

 2. احمد گفت:

  سلام عیب یابی برد یخچال چقدر هزینه داره؟

  1. سلام وقت شما بخیر. بستگی به نوع یخچال شما داره ولی به طور کلی تعرفه ها رو میتونید توی مقاله هزینه تعمیر یخچال بخونید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *