یخچال

ارور یخچال مابه | بیش از 20 ارور و رفع خطاهای یخچال فریرز mabe

ارور یخچال مابه

ارور یخچال مابه

یخچال فریزرهای جدید که صفحه نمایش های لمسی یا غیر لمسی دارند و از تکنولوژی‌های جدید بهره‌مند شده اند، در صورت بروز هر مشکلی در این وسیله برقی روی صفحه نمایش خود خطاهایی را با کلمات انگلیسی و عدد نشان می‌دهند. این کدها نشان دهنده عیب و ایرادی در بخش خاصی از یخچال یا فریزر است که حتما باید جدی گرفته شود و در سریع ترین زمان ارور رفع شود تا آسیب جدی به دیگر بخش ها یا قطعات نزند. این ارورها زبان ارتباطی بین شما و یخچال هستند، اگر معنی آنها را به خوبی بدانید در پیدا کردن عیب و رفع آن سریع و بدون سردرگمی عمل خواهید کرد. یخچال مابه هم از این امکان برخوردار است و به راحتی با کدهایی که نشان می‌دهد می‌توان خطاهایی را در خانه بدون نیاز به تعمیرکار برطرف کرد.

اکسیر سرویس در این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا ارورهای این وسیله را به خوبی شناسایی کنید و برای رفع آن اقدامی کنید.

یخچال مابه چه ارورهایی دارد؟

 • ارور Hrs
 • ارور PO
 • ارور E0
 • ارور E1
 • ارور E2
 • ارور E3
 • ارور E4
 • ارور E5
 • ارور E6
 • ارور E7
 • ارور E8
 • ارور E9
 • ارور EE
 • کد خطای چراغ هشدار

کد خطا یا ارور Hrs به چه معناست؟

چه زمانی این ارور به وجود می‌آید:

 1. اگر محافظ برق ندارید و نوسانات برقی زیادی در خانه شما وجود دارد.
 2. هوای کافی به پشت یخچال نمی‌رسد.

اگر برد دستگاه خراب باشد این ارور نشان داده می‌شود. این ارور همراه با علائم زیر در این وسیله است: 

 1. معمولا یخچال کار نمی‌کند.
 2. نمایشگر یخچال دچار خرابی می‌شود و اعداد و شماره ها را درست نشان نمی‌دهد.
 3. صداهایی غیر از صداهای معمول به گوش می‌رسد و نیاز به رسیدگی دارد.
 4. گاهی اوقات لامپ داخل دستگاه روشن می‌ماند و خاموش نمی‌شود که این کار باعث گرم شدن درون کابین یخچال می‌شود.

برای رفع این ارور چه کاری باید انجام دهیم؟

این ایراد ایراد ساده ای نیست و حتما نیاز به تعمیرکار یخچال دارد. می‌توانید با شرکت یا فروشگاهی از آن وسیله را خریداری کرده اید یا نمایندگی های تعمیرات لوازم خانگی مانند اکسیر سرویس تماس بگیرید تا برای تعمیر برد یخچال به محل شما مراجعه کنند.

ارور PO به چه معناست؟

یکی دیگر از ارور یخچال مابه PO است. اگر برق یخچال قطع شود این ارور نشان داده می‌شود. برای رفع این خطا باید از اتصال برق مطمئن شوید. برق دستگاه را چک کنید. پریز برق مربوطه را چک کنید. سه راهی و سیم خود یخچال را هم باید بررسی کنید.

ارور E0 در یخچال مابه به چه دلیل رخ می‌دهد؟

زمانی که یخساز ایراد دارد باید منتظر این خطا باشیم. رفع این ارور کار افراد عادی نیست و حتما نیاز به تکنسین حرفه ای تعمیر یخچال دارد.

خطا یا ارور E1 چه معنی دارد؟

یکی دیگر از ارور یخچال مابه E1 است. سنسور و یا ترمیستور مربوط به دمای این وسیله یعنی یخچال خراب شده است. باید به فکر تعویض یا تعمیر این قطعات باشید. بهتر است که از یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید.

ارور E2 در یخچال فریزر مابه چیست؟

سنسور و یا ترمیستور مربوط به دمای فریزر خراب شده است. باید به فکر تعویض یا تعمیر این قطعات باشید. بهتر است که از یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید.

ارور یخچال مابه E3

یکی دیگر از ارور یخچال مابه E3 است. عملکرد سنسور مربوط به یخ زدایی دچار مشکلاتی شده و ممکن است که لوله تخلیه مسدود شده باشد. مطمئن شوید چیزی مانع خروج یخ از لوله تخلیه یخچال نیست و اگر درست نشد، تعمیرکار خبر کنید.

ارور E4

سنسور یخ‌زدایی یا دیفراست این وسیله برقی دچار خراب یا ایراداتی شده است. برای رفع این ارور، باید سنسور یخ زدایی توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی شود.

ارور E5

یکی دیگر از ارور یخچال مابه E5 است. سنسور دیفراست (یخ‌زدایی) فریزر خراب شده است.

ارور E6

یکی دیگر از ارور یخچال مابه E6 است. برد کنترلی و صفحه نمایش ایراداتی پیدا کرده است.

ارور E7

یکی دیگر از ارور یخچال مابه E7 است. سنسور دمای محیط  دچار خرابی یا ایراداتی شده است. برای تعمیر و یا عیب یابی اساسی، از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور یخچال مابه E8

یکی دیگر از ارور یخچال مابه E8 است. سنسور دمای محیط  دچار خرابی یا ایراداتی شده است. برای تعمیر و یا عیب یابی اساسی، از یک متخصص کمک بگیرید.

ارور یخچال مابه E9

یکی دیگر از ارور یخچال مابه E9 است. معمولا زمانی که در فریزر دچار خرابی می‌شود و هوای بیرون یخچال را به داخل وارد می‌کند و باعث گرما می‌شود این ارور نشان داده می‌شود. اگر دمای فریزر بالا باشد این ارور روی یخچال فریزر نمایان می‌شود. در این مواقع باید خود درب و یا لاستیک دور در را چک کنید و ببینید که آیا دچار پوسیدگی یا خرابی نشده باشد.

ارور EE

مدار یخ‌ساز در یخچال معیوب است.

کد خطا
معنی ارور
رفع ارور
Hrs
اگر محافظ برق ندارید و نوسانات برقی زیادی در خانه شما وجود دارد یا هوای کافی به پشت یخچال نمی‌رسد
این ایراد ایراد ساده ای نیست و حتما نیاز به تعمیرکار یخچال دارد. می‌توانید با شرکت یا فروشگاهی از آن وسیله را خریداری کرده اید یا نمایندگی های تعمیرات لوازم خانگی مانند اکسیر سرویس تماس بگیرید تا برای تعمیر برد یخچال به محل شما مراجعه کنند.
PO
اگر برق یخچال قطع شود این ارور نشان داده می‌شود
از اتصال برق مطمئن شوید. برق دستگاه را چک کنید. پریز برق مربوطه را چک کنید. سه راهی و سیم خود یخچال را هم باید بررسی کنید
E0
زمانی که یخساز ایراد دارد باید منتظر این خطا باشیم
رفع این ارور کار افراد عادی نیست و حتما نیاز به تکنسین حرفه ای تعمیر یخچال دارد

کد خطای چراغ هشدار

بعضی ارورها نشان دهنده بالا رفتن دمای داخلی یخچال یا فریزر هستند. مواردی که باعث این ارورها می‌شود در زیر آمده. با استفاده صحیح از این وسیله می‌توانید عمر آن را طولانی کرده و هزینه تعمیر یخچال را کاهش دهید.

 • قرار دادن غذاهای بسیار گرم یا حتی ولرم باعث وارد شدن هوای نا مناسب و گرم درون کابین یخچال می‌شود. در این مواقع دستگاه نمیتواند گرما را خارج و موتور مجبور به کار کردن بیش از حد معمول می‌شود تا فضا را سرد و خنک کند.
 • اگر درب یخچال خراب باشد ارورهایی مبنی بر گرم بودن درون یخچال را خواهیم دید. لاستیک در ممکن است خراب یا از بین رفته باشد. اگر این اتفاق افتاده باشد هوای بیرون و محیط به درون نفوذ کرده و هوای داخل را گرم خواهد کرد.
 • اگر سنسورها خراب باشند، اگر سنسورها اشتباه کنند و یا عنصر گرمایشی را خاموشش نکنند چراغ های هشدار روشن خواهند شد. سنسورها وظیفه تشخیص دمای کابین یخچال را دارند.

برخی از ایرادات یخچال مابه عبارت‌اند از:

 1. سر و صدای زیادی دارد.
 2. دستگاه به طور مداوم  و همیشه کار می‌کند.
 3. نوار دور درب یخچال پوسیده یا خراب شده است.
 4. موتور یخچال مابه بیش از حد داغ شده.
 5. فن دستگاه به خوبی کار نمی‌کند.
 6. صفحه دیجیتالی این وسیله خراب یا دچار ایراداتی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *