کولر گازی

تعمیر کمپرسور کولر گازی | علت و آموزش + اعزام نیرو 24 ساعته

تعمیر کمپرسور کولر

تعمیر کمپرسور کولر

کمپرسور در کولر گازی درواقع همان موتور دستگاه است و مسلما اگر با مشکل مواجه شود، در عملکرد کولر اختلال به‌وجود می‌آورد. از همین رو تصمیم داریم در این مقاله علل از کار افتادن کمپرسور در کولر گازی را بررسی کنیم تا درصورت مواجه با آن‌ها نسبت به تعمیر کمپرسور کولر گازی اقدام کنید.

علل کار نکردن کمپرسور کولر گازی

 1. قطعی سیم یا فیش
 2. مشکل در برد الکترونیکی
 3. مشکل در خازن
 4. مشکل در رله فرمان
 5. مشکل دراورلود کمپرسور
 6. سنسور دمای محیط
 7. خرابی کمپرسور
 8. افت ولتاژ و تاثیرات آن در کارکرد کمپرسور
 9. نشتی گاز مبرد در دستگاه کولر گازی
تماس با ما

قطعی سیم‌ها یا فیش‌ها

سیم‌های کولر گازی پس از مدتی کار کردن پوسیده می‌شوند و زمانی که این اتفاق می‌افتد، برق به‌خوبی و به‌درستی به کمپرسور منتقل نخواهد شد که نتیجه‌ی این موضوع کار نکردن کمپرسور خواهد بود.

گاهی‌اوقات فیش‌هایی که درواقع رابط بین سیم‌ها و کمپرسور هستند نیز می‌شکنند یا شل می‌شوند که این مشکل می‌تواند منجر به قطعی اتصالات کمپرسور و کار نکردن آن شود.

جهت اعزام تعمیرکار کولر گازی روی لینک کلیک کنید.

مشکل در برد الکترونیکی

برد الکترونیکی از مهم‌ترین بخش‌های کمپرسور به‌کار رفته در یک کولر گازی است که وظیفه‌ی تامین ولتاژ این قطعه را برعهده دارد. حال اگر بنا به هر دلیلی یکی از قطعات برد دچار مشکل شود، نمی‌تواند ولتاژ موردنیاز برای برد را تامین کند و این مشکل روی کمپرسور کولر گازی تاثیر می‌گذارد و اجازه روشن شدن به آن نمی‌دهد.

بنابراین لازم است که بررسی‌های لازم انجام شود، سپس اگر مشخص شد که برد الکترونیکی به مشکل خورده است، باید با متخصصان تعمیر کمپرسور کولر گازی تماس گرفت تا اقدامات لازم را برای برطرف کردن مشکل انجام دهند.

بیشتر بدانید: علت برق داشتن بدنه یخچال

مشکل در خازن راه‌‌‌انداز

خازن راه‌انداز یکی از قطعات لازم برای کمپرسور محسوب می‌شود که روی کمپرسور نصب شده است و کمک می‌کند که این قطعه فعالیت درست و مناسبی داشته باشد. حال اگر این خازن دچار مشکل شود، امکان دارد کمپرسور کولر گازی دیگر کار نکند. برای آنکه متوجه شوید مشکلی در خازن راه‌انداز وجود دارد یا خیر، می‌توانید از یک مولتی‌متر خازن استفاده کنید. اگر متوجه شدید که اتصالات خازن وصل نیستند، باید آن را تعویض کنید تا مشکل کار نکردن کمپرسور برطرف شود.

مشکل در رله فرمان

یکی از قطعات کمپرسور که مسئول تامین ولتاژ دیگر قطعات کمپرسور است را می‌توان رله فرمان درنظر گرفت. حال اگر رله فرمان مشکلی پیدا کند، می‌تواند باعث کار نکردن کمپرسور کولر گازی شود. از همین رو توصیه می‌شود پیش از آنکه به بررسی برد الکترونیکی بپردازید، رله فرمان را چک کنید.

برای چک کردن رله فرمان به یک مولتی‌متر نیاز دارید. اگر بررسی‌های لازم را انجام دادید و متوجه شدید که رله فرمان مشکل دارد، باید برای تعمیر کمپرسور کولر گازی، این قطعه را عوض کنید.

جهت اعزام تعمیرکار پکیج روی لینک کلیک کنید.

سر و صدای زیاد از موتور کولر گازی

یکی از رایجترین مشکلاتی که برای وسایل برقی پیش می‌آید زیاد شدن صدای آن است. نه فقط در کولر گازی بلکه در همه وسایل خانه یا برقی به همین شکل است. اولین چیزی که یک تعمیرکار به ذهنش می‌رسد فوندانسیون کمپرسور دستگاه یا پیچ های آن شل شده باشد.

بعد از بررسی این مورد به سراغ قطعات این دستگاه خواهد رفت و فرسودگی آنها را چک خواهد کرد. این قطعات شامل پیستون، گژن شاتون، پین یا هر موردی که می‌تواند صدا ایجاد کند یک متخصص خواهد رفت. در پیدایش این صداها یک عامل دیگر هم موثر است، برگشت گاز مبرد به خط که تعمیرکار مربوطه با پیدا کردن دلیل آن این عیب را برطرف خواهد کرد.

گاهی یک اتصال کوتاه یا صدمه ها بسیار کوچک که به چشم نمی‌آید می‌تواند صدای زیادی را از دستگاه خارج کند و منجر به از کار افتادن اسپلیت شما بشود.

مشکل در اورلود کمپرسور

اورلود یک قطعه تعبیه شده روی کمپرسور است که وظیفه‌ی حفاظت از کمپرسور را به‌عهده دارد. گاهی‌اوقات کولر گازی به‌دلیل کثیف بودن یونیت خارجی یا جریان بالایی که دارد، فشار زیادی را متحمل می‌شود که این موضوع داغ شدن کمپرسور را به همراه دارد.

در چنین موقعیتی اورلود اتصال کولر گازی را قطع می‌کند و تا زمانی‌ که کمپرسور خنک نشود، اجازه کار کردن به آن را نخواهد داد که این موضوع گاهی‌اوقات دلیل کار نکردن کمپرسور است. شما می‌توانید با کمک یک آمپرمتر از سلامت این قطعه مطلع شوید و اگر خرابی کمپرسور به این قطعه مربوط نبود، به‌سراغ بررسی دیگر بخش‌ها بروید.

سنسور دمای محیط و تعمیر کمپرسور کولر

سنسور دمای محیط یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین قطعات است، زیرا اگر جابه‌جا شود دیگر نمی‌تواند دمای کمپرسور را به‌درستی تشخیص دهد و همین موضوع باعث می‌شود اتصال کمپرسور قطع شود و دیگر نتواند فعالیت خود را داشته باشد.

البته در برخی از مواقع این سنسور به‌طورکامل می‌سوزد و باعث می‌شود کمپرسور به‌صورت ناگهانی از کار بیفتد. در این حالت شما باید برای تعمیر کمپرسور کولر با متخصصان این زمینه تماس بگیرید تا اقدامات و بررسی‌های لازم صورت گیرد و کمپرسور دوباره فعالیت خود را شروع کند.

آموزش تعمیر برد کولر گازی

خرابی کمپرسور

تابه‌اینجا به خرابی‌هایی که ممکن است روی کمپرسور اثر بگذارند و باعث کار نکردن این قطعه شوند پرداختیم. دقت داشته باشید که خرابی خود کمپرسور یک اتفاقی است که به‌ندرت رخ می‌دهد. همچنین باید گفت که کمپرسور یکی از گران‌ترین قطعات مربوط به کولر گازی است، از همین رو تعویض آن هزینه‌ی سنگینی را برای شما به همراه خواهد شد.

بنابراین توصیه می‌شود در ابتدا تمام علت‌های از کار افتادن کمپرسور در کولر گازی را بررسی کنید و مطمئن شوید که قطعات همگی سالم هستند. اگر از این موضوع مطمئن شدید، می‌توانید به خرابی کمپرسور شک کنید. در این موقعیت نیز با یک متخصص حرفه‌ای تماس بگیرید تا برای تعمیر کمپرسور کولر گازی اقدامات لازم را انجام دهد.

افت ولتاژ و تاثیرات آن در کارکرد کمپرسور

اگر کمپرسور به خوبی کار نمی‌کند و از عملکرد آن راضی نیستید، بهتر است که ولتاژ را چک کنید. افت ولتاژ یا همان زمانی که برق رسانی کم انجام می‌شود، این قطعه یعنی کمپرسور نم‌تواند به خوبی استارت بزند و روشن شود. برای اینکه این افت را تست کنید باید از دستگاهی به نام ولت متر استفاده کنید.

تماس با ما

نشتی گاز مبرد در دستگاه کولر گازی

دقت کنید که اگر این اتفاق بیوفتاد باید سریع تر مشکلتان را حل کنید و به بعد موکول نکنید. زیرا نشت این گار می‌تواند محیط منزل یا کار یا هرجایی که این وسیله را نصب کرده اید سمی کند و مشکلات تنفسی را بوجود بیاورد.

آیا موتور کولرگازی قابل تعمیر است؟

هر وسیله ای می‌تواند تعمیر شود اما بسته به شرایطی و میزان آسیب دیدگی آن متفاوت است. در این مورد خاص حتما باید تکنسین موتور را چک کند و ببینید که آیا ارزش تعمیر دارد یا خیر. گاهی اوقات تعویض به صرفه تر و اقتصادی تر از تعمیر است اما پس از مدتی کار کردن مجدد نیاز به تعویض است و هزینه بیشتری مشتری باید بپردازد. برای عیبیابی این قطعه باید سیلندر، لوله های کندانسور و … حتما بررسی شود.

جمع‌بندی
تعمیر کمپرسور کولر گازی یک کار تخصصی و نسبتا سخت است، از همین رو توصیه می‌شود انجام این کار را در صورتی که مهارت کافی در این زمینه ندارید به یک متخصص بسپارید تا در ابتدا تمام قطعات بررسی شوند و فرد بهترین تشخیص را در رابطه با مشکل پیش آمده داشته باشد و در ادامه بهترین تصمیم را برای رفع مشکل بگیرد.

4 فکر در مورد “ تعمیر کمپرسور کولر گازی | علت و آموزش + اعزام نیرو 24 ساعته

 1. مهرداد گفت:

  سلام وقت بخیر. هزینه تعمیر کمپرسور چقدره؟؟ اصلا ارزش تعمیر داره؟

  1. با سلام و وقت بخیر. سوال بسیار کلی هست. بسیار بستگی به موتور دارد که چه میزان آسیب دیده باشد و چقدر هزینه برای تعمیر لازم داشته باشد. در بعضی موارد بهتر است بجای تعمیر تعویض صورت بگیرد و در برخی کمپرسورها بهتر است تعمیر شود . برای راهنمایی بیشتر بهتر است که با کارشناسان از طریق واتس اپ در تماس باشید.

 2. وحید گفت:

  نشتی گاز مبرد داره کولرمون چقدر زمان لازمه تا درست بشه؟ ما معمولا کم توی خونه هستیم میخوام ببینم چقدر زمان لازم داره تا تعمیر بشه

  1. اکسیر سرویس گفت:

   با سلام و وقت بخیر. بستگی داره نمیشه گفت که دقیق یک ساعت زمان میبره یا کمتر یا بیشتر. باید حتما علت نشتی پیدا بشه و اینکه قطعات باید تعمیر یا تعویض بشن هم توی مدت زمان انجام خدمات تاثیر بسیار داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *